Skambinkite: +370 612 62068

Dažniausiai užduodami klausimai apie pelėsius

Radau pelėsių savo namuose, ką turėčiau daryti?
Pirmiausia reikia nustatyti kaip pelėsiai išplitę. Dažniausiai pastebima tik "ledkalnio viršūnė", pelėsių gali būti žymiai daugiau, pavyzdžiui palėpėje, sienų viduje, po kilimu, už baldų ir pan. Taip pat kuo greičiau išvalyti pelėsius, neleisti jų sporoms patekti į dar švarius paviršius. Siūlome kreiptis į profesionalus, nes ne visi pelėsiai matomi, jų buvimą galima nustatyti tik su specializuota įranga. 

Kuo skiriasi profesionalus pelėsių naikinimas nuo mėgejiško?
Profesionalai specializuojasi tik vienoje srityje, nebando daryti 100 darbų vienu metu. Pėlesio valymas gali atrodyti nereikšminga problema, tačiau samdant nekfalifikuotus meistrus, galima padaryti daugiau žalos nei buvo pradžioje. Pėlesis gali pasklisti į kitas patalpas ir paviršius. Profesionalai jau prieš pradedant darbus pasirūpina, kad pėlesis nepasklistų, valymo metu naudoja tam pritaikytas speciliazuotas priemones. Mėgejai naudoja chemiją, skirta buitiniam naudojimui, profesionalai naudoja tik specilizuotą chemiją. Po valymo patalpa dezinfikuojama profesionaliomis priemonėmis. Siekiant maksimalaus efekto, skirtingiems paviršiams turi būti parinkta skirtinga chemija. Pėlesio naikinimas prasideda nuo priežasties nustatymo, o tam reikia žinių ir įrangos.

Jaučiamas pelėsių kvapas, bet jų nesimato. Ar tai pavojinga?
Jei jaučiate pelėsių kvapą, didelė tikimybė, kad pelėsiai yra ir jūs kvėpuojate pelėsių sporomis užterštu oru ir mikrotoksinais, kurie yra pavojingi ir gali sukelti rimtų sveikatos sutrikimų.

Kokie yra pelėsių poveikio simptomai?
Bendriniai pelėsio poveikio simptomai yra sloga, akių niežulys, kosulys, galvos skausmas, astmos simptomai. Ilgesnis poveikis gali sukelti pneumoniją, odos bėrimus, depresija, sąnarių skausmus ir kitas sveikatai pavojingas komplikacijas. Ilgalaikiai pelėsių poveikio simptomai yra labai rimti - astmos komplikacijos, lėtinės sinusų infekcijos, gerklės skausmai, kvėpavimo takų komplikacijos kaip bronchitas ir pneumonija, plaučių kraujavimas, lėtinis nuovargis, atminties praradimas ir kiti požymiai. Labiausiai jautrūs yra vaikai, senyvo amžiau žmonės, ankščiau sirgę panašiomis ligomis.

Ar saugu gyventi patalpose, kuriose yra pelėsiai?
Mes nerekomenduojame gyventi namuose kur yra pelėsiai dėl aukščiau minėtų priežasčių.

Kaip man pašalinti pelėsius?
Pelėsius išnaikinti yra sunkiau nei dauguma žmonių galvoja. Reikia naudoti tinkamas chemines priemones, vilkėti specializuotą aprangą, kuri apsaugos kūną ir kvėpavimo takus nuo pelėsių sporų. 

Kiek jaučiamas kvapas po cheminio kvapo ?
Dirbant su chemija naudojamas galingas ventiliatorius su kurio pašalinams chemijos  kvapas. Patalpoje galima būti po 12 val.

Nuo ko priklauso pelėsio naikinimo paslaugos kaina?
Kaina prilkauso nuo to:
  • kokios bus naudojamos medžiagos (medžiagų kainos skiriasi priklausomai nuo gamintojo ir sudėties)
  • patalpos apsaugos įrengimas darbo metų (medžiagos bei įrangą)
  • kokia valymo technologija bus naudojama
  • asmeninių apsaugos priemonių
  • patalpos dezinfekcijos (skaičiuojama atskirai)
meistas i namus
Skambinkite: